Stable (latest release) - en to ro translation catalogue (429 entries)

en: Post Type:
ro: Tip articol:

en: Edit Event
ro: Modifică evenimentul

en: Post submitted.
ro: Articol trimis.

en: Post draft updated.
ro: Ciornă articol actualizată.

en: Invalid Email
ro: Email Invalid

en: Invalid User ID
ro: ID utilizator invalid

en: Send Email
ro: Trimite email

en: Clear
ro: Golește

en: Knowledgebase
ro: Baza de cunoștințe

en: Upgrade Plugin
ro: Actualizare modul

en: Install %s
ro: Instalează %s

en: Activate Plugin
ro: Activare modul

en:  and
ro: si

en: Activate %s
ro: Activare %s

en: Default currency symbol
ro: Simbol monetar implicit

en: Set the default currency symbol for event costs. Note that this only impacts future events, and changes made will not apply retroactively.
ro: Stabiliţi simbolul monetar implicit pentru costurile evenimentului. Rețineți că acesta influenţează numai evenimentele viitoare, iar modificările făcute nu vor apare retroactiv.

en: Currency symbol follows value
ro: Simbolul Monetar urmează valoarea

en: The currency symbol normally precedes the value. Enabling this option positions the symbol after the value.
ro: Simbolul monetar precedă de obicei valoarea. Activarea acestei opțiuni poziționează simbolul după valoare.

en: Map Settings
ro: Configurări Hartă

en: Enable Google Maps
ro: Activare Hărţi Google

en: Check to enable maps for events and venues.
ro: Bifaţi pentru activarea hărţilor pentru evenimente şi locaţii.

en: Google Maps default zoom level
ro: Nivel Implicit de Zoom pentru Hărţi Google

en: 0 = zoomed out; 21 = zoomed in.
ro: 0 = depărtare; 21 = apropiere.

en: Miscellaneous Settings
ro: Configurări Diverse

en: Duplicate Venues &amp; Organizers
ro: Duplicare Locaţii &amp; Organizatori

en: You might find duplicate venues and organizers when updating The Events Calendar from a pre-3.0 version. Click this button to automatically merge identical venues and organizers.
ro: Puteţi găsi duplicate ale locaţiilor şi ale organizatorilor, la actualizarea The Events Calendar din versiunile anterioare 3.0. Apăsaţi acest buton pentru a combina locaţiile şi organizatorii identici.

en: View Welcome Page
ro: Vezi pagina de bun venit

en: View Update Page
ro: Vezi pagina actualizată

en: Debug mode
ro: Modul de Depanare

en: Enable this option to log debug information. By default this will log to your server PHP error log. If you'd like to see the log messages in your browser, then we recommend that you install the %s and look for the "Tribe" tab in the debug output.
ro: Activaţi această opţiune pentru a înregistra informaţiile de depanare. Implicit, aceasta va face înregistrarea în jurnalul de erori a serverului dvs. PHP. Dacă doriţi să vedeţi jurnalul de înregistrări în browserul dvs., atunci vă recomandăm instalarea  %sapoi căutaţi fila/tabul "Tribe" în juranlul generat.

en: Debug Bar Plugin
ro: Modul Bară Depanare

[ctx: not available]
en: n/a
ro: indisponibil

en: You need to upgrade!
ro: Trebuie să actualizaţi!

en: You are up to date!
ro: Aveţi versiunea actualizată!

en: More...
ro: Mai mult...

en: Latest Version:
ro: Ultima Versiune:

en: Requires:
ro: Cerinţe:

en: Premium Add-Ons
ro: Suplimente Premium

en: News and Tutorials
ro: Noutăţi şi Tutoriale

en: Network Settings
ro: Configurări Reţea

en: This is where all of the global network settings for Modern Tribe's The Events Calendar can be modified.
ro: Aici este locul în care toate configurările globale de reţea ale Calendarului de Evenimente Modern Tribe, pot fi modificate.

en: Hide the following settings tabs on every site:
ro: Ascundeţi următoarele file de configurare pe toate siturile:

en: City:
ro: Oraşul:

en: Country:
ro: Ţara:

en: State or Province:
ro: Statul sau Provincia:

en: Select a State:
ro: Selectaţi Statul:

en: Postal Code:
ro: Cod Poştal:

en: Show Google Map:
ro: Afişare Hartă Google:

en: Show Google Maps Link:
ro: Afişare Legătură Hartă Google:

en: Title:
ro: Titlu:

en: Show:
ro: Afişare:

en: Show widget only if there are upcoming events:
ro: Afişare widget doar dacă există evenimente următoare:

en: Details
ro: Detalii

en: Event Tags:
ro: Etichete Eveniment:

en: Origin:
ro: Origine:

en: Category
ro: Categorie

en: Tags:
ro: Etichete:

en: Calendar powered by %sThe Events Calendar%s
ro: Calendar propulsat de %sThe Events Calendar%s

en: Click to view a Google Map
ro: Apăsaţi pentru vizualizarea în Harta Google

en: + Google Map
ro: + Harta Google

en: Your current Events URL is %s
ro: Adresa curentă URL a Evenimentelor dvs. este %s

en: Column Mapping: %s
ro: Atribuire coloane: %s

en: Column Headings
ro: Denumiri coloane

en: Event Fields
ro: Câmpuri eveniment

en: Perform Import
ro: Realizează import

en: Save Settings
ro: Salvează setările

en: Import Instructions
ro: Instructiunile importării

en: If your events have Organizers or Venues, please import those first.
ro: Dacă evenimentele au Organizatori sau Locații, importați-le întâi pe acestea.

en: To import organizers or venues:
ro: Pentru a importa organizatori sau locații:

en: Select the appropriate import type.
ro: Selectați tipul de import potrivit

en: Upload a CSV file with one record on each line. The first line may contain column names (check the box below).
ro: Încărcați un fișier CSV cu un item pe fiecare linie. Prima linie poate conține denumiri de coloane (bifați căsuța de mai jos).

en: One column in your CSV should have the Organizer/Venue name. All other fields are optional.
ro: O coloană din fișierul CSV ar trebui să aibă numele Organizatorului/Locației. Toate celelalte câmpuri sunt opționale.

en: After you upload your file, you'll have the opportunity to indicate how the columns in your CSV map to fields in The Events Calendar.
ro: După ce încărcați fișierul, veți putea indica felul în care coloanele din fișierul CSV coincid câmpurilor din The Events Calendar.

en: After importing your Organizers and Venues, import your Events:
ro: După importarea Organizatorilor și Locațiilor, importați Evenimentele:

en: One column in your CSV should have the Event title. Another should have the Event start date. All other fields are optional.
ro: O coloană din fișierul CSV ar trebui să conțină titlul Evenimentului. O alta ar trebui să conțină data de începere. Toate celelalte câmpuri sunt opționale.

en: Import Type:
ro: Tipul importării:

en: CSV File:
ro: Fișierul CSV:

en: This file has column names in the first row
ro: Acest fișier are denumiri de coloană în primul rând

en: Import CSV File
ro: Importare fișier CSV

en: Import Result
ro: Rezultatul importării

en: Import complete!
ro: Importare completă!

en: Inserted: %d
ro: Introdus: %d

en: Updated: %d
ro: Actualizat: %d

en: Skipped: %d
ro: Nerealizat:%d

en: The import statistics above have the following meaning:
ro: Statisticile importării au următorul înțeles:

en: Skipped row numbers: %s
ro: Numărul rândurilor nerealizate: %s

en: Find out more
ro: Descoperiţi mai multe

en: Event Views Navigation
ro: Navigare Vizualizări Eveniment

en: View As
ro: Vizualizaţi Ca

en: Calendar Month Navigation
ro: Navigare Calendar Lunar

en: Attendee List
ro: Listă Participanţi

en: Your tickets
ro: Biletele dvs.

en: Ticket Type
ro: Tip Bilet

en: Purchaser
ro: Cumpărător

en: Poland
ro: Polonia

en: Portugal
ro: Portugalia

en: Romania
ro: România

en: Russian Federation
ro: Rusia, Federaţia Rusă

en: Saint Kitts And Nevis
ro: Saint Kitts Şi Nevis

en: Saint Vincent And The Grenadines
ro: Saint Vincent Şi Grenadines

en: Sao Tome And Principe
ro: Sao Tome Şi Principe

en: Saudi Arabia
ro: Arabia Saudită

en: Slovakia (Slovak Republic)
ro: Slovacia (Republica Slovacă)

en: Solomon Islands
ro: Solomon, Insulele

en: South Africa
ro: Africa de Sud

en: South Georgia, South Sandwich Islands
ro: Georgia de Sud, Insulele Sandwich de Sud

en: Spain
ro: Spania

en: St. Pierre And Miquelon
ro: St. Pierre Şi Miquelon

en: Svalbard And Jan Mayen Islands
ro: Svalbard Şi Insulele Jan Mayen

en: Sweden
ro: Suedia

en: Switzerland
ro: Elveţia

en: Syrian Arab Republic
ro: Siria, Republica Arabă Siriană

en: Tanzania, United Republic Of
ro: Tanzania, Republica Unită

en: Thailand
ro: Tailanda

en: Trinidad And Tobago
ro: Trinidad Şi Tobago

en: Turkey
ro: Turcia

en: Turks And Caicos Islands
ro: Turks Şi Caicos, Insulele

en: Ukraine
ro: Ucraina

en: United Arab Emirates
ro: Emiratele Arabe Unite

en: Viet Nam
ro: Vietnam

en: Western Sahara
ro: Sahara de Vest

en: Getting Started
ro: Noțiuni de bază

en: Tribe Event Add-Ons
ro: Suplimente Tribe Event

en: Version
ro: Versiune

en: Last Update
ro: Ultima Actualizare

en: Start Date &amp; Time:
ro: Data de Începere &amp; Ora:

en: YYYY-MM-DD
ro: AAAA-LL-ZZ

en: End Date &amp; Time:
ro: Data Finalizării &amp; Ora:

en: Location
ro: Locație

en: Currency Symbol:
ro: Simbol Monetar:

en: Cost:
ro: Preţ:

en: Phone:
ro: Telefon:

en: Event Details
ro: Detalii Eveniment

en: Start Date / Time:
ro: Data de Începere / Ora:

en: End Date / Time:
ro: Data de Finalizare / Ora:

en: Address:
ro: Adresa:

en: Checked in:
ro: Rezervate:

en: Send the attendee list by email
ro: Trimiteţi lista participanţilor prin email

en: Select a User:
ro: Selectaţi un Utilizator:

en: Select...
ro: Selectaţi...

en: or
ro: sau

en: Email Address:
ro: Adresa de Email:

en: Edit
ro: Editare

en: Edit in %s
ro: Editat in %s

en: View
ro: Vizualizare

en: Sold %d
ro: Vândute %d

en: This event was created using Community Events. Are you sure you want to sell tickets for it?
ro: Evenimentul a fost creat folosind Community Events. Confirmaţi că doriți să vindeţi bilete pentru aceasta?

en: Upload image for the ticket header
ro: Încărcaţi o imagine pentru antetul biletului

en: The maximum image size in the email will be 580px wide by any height, and then scaled for mobile. If you would like "retina" support use an image sized to 1160px wide.
ro: Dimensiunea maximă a imaginii în email, va fi de 580px lăţime şi orice înălţime, şi va fi redimensionata pentru mobile. Dacă doriţi suportul pentru "retina" folosiţi o imagine cu lăţimea de 1160px.

en: Select an Image
ro: Selectaţi o imagine

en: Remove
ro: Îndepărtaţi

en: Add new ticket
ro: Adăugare bilet nou

en: Edit ticket
ro: Editare bilet

en: Sell using:
ro: Vindeţi folosind:

en: Ticket Name:
ro: Nume Bilet:

en: Ticket Description:
ro: Descriere Bilet:

en: Price:
ro: Preţ:

en: (0 or empty for free tickets)
ro: (0 sau gol pentru bilete gratuite)

en: Start sale:
ro: Începere vânzare:

en: End sale:
ro: Finalizare vănzare:

en: Default Events Template
ro: Şablon Implicit Eveniment

en: Default Page Template
ro: Şablon Implicit Pagină

en: Display Settings
ro: Configurări de Afişare

en: Basic Template Settings
ro: Configurări de Bază pentru Şablon

en: Default stylesheet used for events templates
ro: Foaia de Stil implicită folosită pentru şabloanele evenimentelor

en: Skeleton Styles
ro: Stiluri Carcasă

en: Only includes enough css to achieve complex layouts like calendar and week view.
ro: Include CSS suficient doar pentru a obține afișări complexe, cum ar fi cele pentru calendar sau săptămână

en: Full Styles
ro: Stiluri complete

en: More detailed styling, tries to grab styles from your theme.
ro: Stilizare mai detaliată, se încearcă obținerea stilurilor din tema dumneavoastră

en: Tribe Events Styles
ro: Stiluri Tribe Events

en: A fully designed and styled theme for your events pages.
ro: O temă stilizată integral pentru paginile evenimentelor dumneavoastră

en: Events template
ro: Şablon Evenimente

en: Choose a page template to control the appearance of your calendar and event content.
ro: Alegeţi o pagină de şablon pentru a controla modul de afisare a calendarului dvs. şi a conţinutului său.

en: Enable event views
ro: Activați vizualizări eveniment

en: You must select at least one view.
ro: Trebuie să selectaţi cel puţin o vizualizare.

en: Default view
ro: Vizualizare implicită

en: Disable the Event Search Bar
ro: Folosiţi Bara de Căutare Evenimente

en: Check this to use the classic header.
ro: Bifaţi pentru a folosi antetul clasic.

en: Month view events per day
ro: Vizualizare lună evenimente pe zi

en: Advanced Template Settings
ro: Configurări Avansate Şablon

en: Add HTML before event content
ro: Adăugaţi HTML înaintea conţinutului evenimentului

en: If you are familiar with HTML, you can add additional code before the event template. Some themes may require this to help with styling or layout.
ro: Dacă sunteţi familiarizaţi cu HTML, puteţi adăuga un cod adiţional înaintea şablonului de eveniment. Anumite teme pot necesita acest lucru pentru a ajuta la stilizare sau aspect.

en: Add HTML after event content
ro: Adăugaţi HTML după conţinut eveniment

en: If you are familiar with HTML, you can add additional code after the event template. Some themes may require this to help with styling or layout.
ro: Dacă sunteţi familiarizaţi cu HTML, puteţi adăuga un cod adiţional după şablonul de eveniment. Anumite teme pot necesita acest lucru pentru a ajuta la stilizare sau aspect.

en: Finding & extending your calendar.
ro: Găsirea și extinderea calendarului dvs.

en: Finding your calendar.
ro: Găsirea calendarului dvs.

en: Where's my calendar?
ro: Unde este calendarul meu?

en: Right here
ro: Chiar aici

en: Looking for additional functionality including recurring events, custom meta, community events, ticket sales and more?
ro: Căutaţi funcționalități suplimentare inclusiv evenimente cu repetare, meta personalizat, evenimente comunitate, vânzări bilete şi mai mult?

en: Check out the available add-ons
ro: Verificaţi suplimentele disponibile

en: We hope our plugin is helping you out.
ro: Sperăm că suplimentul nostru vă este de ajutor.

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text-only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
ro: Vă gândiţi că  "Wow, acest supliment este extraordinar! Ar trebui să mulţumesc Modern Tribe pentru munca lor dificilă." Cele mai mari mulţumiri pe care le putem cere drept recunoştinţă. Adăugaţi o mică legătură, doar de tip text, în subsolul calendarului dvs., care va conduce la proiectul The Events Calendar.

en: See an example of the link
ro: Priviţi un exemplu de legătură

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
ro: Vă gândiţi că  "Wow, acest supliment este extraordinar! Ar trebui să mulţumesc Modern Tribe pentru munca lor dificilă." Cele mai mari mulţumiri pe care le putem cere drept recunoştinţă. Adăugaţi o mică legătură, doar de tip text, în subsolul calendarului dvs., care va conduce la proiectul The Events Calendar.

en: Show The Events Calendar link
ro: Afişare legătură The Events Calendar

en: General Settings
ro: Configurări Generale

en: Number of events to show per page
ro: Numărul de evenimnete afişate pe pagină

en: Use Javascript to control date filtering
ro: Folosiţi Javascript pentru a controla filtrarea datei

en: This option is disabled when "Disable the Event Search Bar" is checked on the Display settings tab.
ro: Această opțiune este dezactivată atunci când  "Dezactivează bara de căutare evenimente" este bifat în setări.

en: Enable live ajax for datepicker on front end (User submit not required).
ro: Permite ajax live pentru alegerea datei de către utilizatori (Trimiterea de către utilizator nu este obligatorie).

en: Show comments
ro: Afişare comentarii

en: Enable comments on event pages.
ro: Activarea comentarilor pe paginile evenimentelor.

en: Include events in main blog loop
ro: Includerea evenimentelor în nodul principal al blogului

en: Show events with the site's other posts. When this box is checked, events will also continue to appear on the default events page.
ro: Afişarea evenimentelor împreună cu alte articole ale sitului. Dacă această căsuţă va fi bifată, evenimentele vor continua deasemenea pe pagina implicită de evenimente.

en: Events URL slug
ro: URL slug Evenimente

en: The slug used for building the events URL.
ro: Slug-ul folosit pentru construirea adreselor URL ale evenimentelor

en: Your current events URL is: %s
ro: Adresa URL curentă a evenimentelor dvs. este: %s

en: Here is the iCal feed URL for your events:
ro: Aici este adresa URL a feed-ului iCal pentru evenimentele dvs.:

en: Single event URL slug
ro: URL Slug pentru eveniment unic

en: The above should ideally be plural, and this singular.<br />Your single event URL is: %s
ro: Mai sus, ideal ar trebui să fie la plural, şi acesta la singular.<br />Adresa URL pentru evenimentul dvs. unic este: %s

en: End of day cutoff
ro: Întrerupere pentru sfârşitul zilei

en: Have an event that runs past midnight? Select a time after that event's end to avoid showing the event on the next day's calendar.
ro: Aveţi evenimente ce se desfăşoară şi după miezul nopţii? Stabiliţi un timp după încheiera evenimentului evenimentului pentru a evita afișarea evenimentului în ziua următoare.

en: View Calendar
ro: Vizualizare Calendar

en: Settings
ro: Configurări

en: List
ro: Listă

en: Month
ro: Luna

en: Search
ro: Căutare

en: Date
ro: Data

en: Error
ro: Eroare

en: Events Settings
ro: Configurări Evenimente

en: %s Settings
ro: %s Configurări

en: You've requested a non-existent tab.
ro: Aţi solicitat o filă inexistentă.

en: Save Changes
ro: Salvare modificări

en: You don't have permission to do that.
ro: Nu aveţi permisiunea pentru aceasta.

en: The request was sent insecurely.
ro: Cererea a fost trimisă nesigur.

en: The request wasn't sent from this tab.
ro: Cererea nu a fost trimisă din această filă.

en: Your form had the following errors:
ro: Formularul dvs. a avut următoarele erori:

en: None of your settings were saved. Please try again.
ro: Nici-una din configurări nu a fost salvată. Vă rugăm să reîncercaţi.

en: There are no fields setup for this tab yet.
ro: Nu există încă câmpuri configurate pentru această filă.

en: There were no results found.
ro: Nu au fost găsite rezultate.

en: Template overrides should be moved to the correct subdirectory: %s
ro: Customizările șablonului ar trebui mutate în subdirectorul corect: %s

en: Template overrides should be moved to the correct subdirectory: tribe_get_template_part('%s')
ro: Customizările șablonului ar trebui mutate în subdirectorul corect: tribe_get_template_part('%s')

en: Order #
ro: Comanda #

en: Order Status
ro: Status Comnadă

en: Purchaser name
ro: Nume Cumpărător

en: Purchaser email
ro: Email Cumpărător

en: Ticket type
ro: Tip Bilet

en: Ticket #
ro: Bilet #

en: Security Code
ro: Cod Securitate

en: Check in
ro: Rezervare

en: Undo Check in
ro: Anulare Rezervare

en: Print
ro: Tipărire

en: Export
ro: Exportare

en: Delete
ro: Ştergere

en: Tickets
ro: Bilete

en: Ticket header image
ro: Imagine Antet Bilet

en: Set as ticket header
ro: Stabilit ca antet bilet

en: Your ticket has been saved.
ro: Biletul dvs. a fost salvat.

en: Your ticket has been deleted.
ro: Biletul dvs. a fost şters.

en: See who purchased tickets to this event
ro: Vedeţi cine a achiziţionat bilete la acest eveniment

en: Attendees
ro: Participanți

en: You need to select a user or type a valid email address
ro: Trebuie să selectaţi un utilizator sau să tastaţi o adresă validă de email

en: Sending...
ro: Trimitere...

en: Columns
ro: Coloane

en: You can use Screen Options to select which columns you want to see. The selection works in the table below, in the email, for print and for the CSV export.
ro: Puteţi folosi Opţiunile de Ecran pentru a selecta coloanele pe care vreţi să le vedeţi. Selecţia funcţionează în tabelul de mai jos, în email, pentru tipărire sau pentru exportarea în CSV.

en: Yes
ro: Da

en: attendees
ro: participanţi

en: Attendee List for: %s
ro: Listă participanţi pentru: %s

en: Invalid or incomplete field passed
ro: Câmpul trecut este invalid sau incomplet

en: Field ID:
ro: ID Câmp:

en: Non-existant field validation function passed
ro: Funcția inexistentă de validare a câmpului a trecut

en: %s must contain numbers and letters only
ro: %s trebuie să conţină doar numere şi litere

en: %s must contain numbers, letters and dots only
ro: %s trebuie să conţină doar numere, litere şi liniuţe

en: %s must be a positive number.
ro: %s trebuie să fie un număr pozitiv.

en: %s must be a valid slug (numbers, letters, dashes, and underscores).
ro: %s trebuie să fie un slug valid (numere, litere,liniuţe şi linii de subliniere)

en: %s must be a valid absolute URL.
ro: %s trebuie să fie o adresă URL absolută.

en: %s must have a value that's part of its options.
ro: %s trebuie să aibă o valoare, parte din propriile-i opţiuni.

en: Comparison validation failed because no comparison value was provided, for field %s
ro: Validarea comparărilor a eşuat pentru că nu a fost alocată nici-o valoare de comparat, pentru câmpul %s

en: %s cannot be the same as %s.
ro: %s nu poate fi la fel ca %s.

en: %s cannot be a duplicate
ro: %s nu poate fi un duplicat

en: %s must be a number or percentage.
ro: %s trebuie să fie un număr sau un procent.

en: %s must be a number between 0 and 21.
ro: %s trebuie să fie un număr între 0 şi 21.

en: %s must consist of letters, numbers, dashes, apostrophes, and spaces only.
ro: %s trebuie să conţină doar litere, numere, liniuţe, semne de apostrof şi spaţii.

en: %s must consist of letters, spaces, apostrophes, and dashes.
ro: %s trebuie să conţină doar litere, spaţii,semne de apostrof şi liniuţe.

en: %s must consist of 5 numbers.
ro: %s trebuie să conţină 5 numere.

en: %s must be a phone number.
ro: %s trebuie să fie un număr de telefon.

en: Country List must be formatted as one country per line in the following format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom.
ro: Lista ţărilor trebuie formatată sub forma unei singure ţări pe linie, cu următorul format:<br>RO, România <br> UK, United Kingdom.

en: Select a Country:
ro: Selectaţi Ţara:

en: Antigua And Barbuda
ro: Antigua Şi Barbuda

en: Belgium
ro: Belgia

en: Bosnia And Herzegowina
ro: Bosnia Şi Herzegowina

en: Brazil
ro: Brazilia

en: Cambodia
ro: Cambodgia

en: Chad
ro: Ciad

en: Congo, The Democratic Republic Of The
ro: Congo, Republica Democrată

en: Croatia (Local Name: Hrvatska)
ro: Croaţia (Toponim: Hrvatska)

en: Cyprus
ro: Cipru

en: Czech Republic
ro: Cehia

en: Denmark
ro: Danemarca

en: Dominican Republic
ro: Dominican, Republica

en: East Timor
ro: Timorul de Est

en: Egypt
ro: Egipt

en: Equatorial Guinea
ro: Guineaa Ecuatorială

en: Ethiopia
ro: Etiopia

en: Falkland Islands (Malvinas)
ro: Falkland, Insulele (Malvine)

en: Faroe Islands
ro: Faroe, Insulele

en: Finland
ro: Finlanda

en: France
ro: Franţa

en: France, Metropolitan
ro: Franţa, Metropolitană

en: French Guiana
ro: Franţa, Guiana

en: French Polynesia
ro: Franţa, Polinezia

en: French Southern Territories
ro: Franţa, Teritoriile de Sud

en: Germany
ro: Germania

en: Greece
ro: Grecia

en: Greenland
ro: Groelanda

en: Heard And Mc Donald Islands
ro: Heard Şi Mc Donald, Insulele

en: Holy See (Vatican City State)
ro: Holy See (Oraşul Stat Vatican)

en: Hungary
ro: Ungaria

en: Iceland
ro: Islanda

en: Iran (Islamic Republic Of)
ro: Iran (Republica Islamică)

en: Iraq
ro: Irak

en: Ireland
ro: Irlanda

en: Italy
ro: Italia

en: Japan
ro: Japonia

en: Jordan
ro: Iordania

en: Korea, Democratic People's Republic Of
ro: Coreea, Republica Democrată Populară

en: Korea, Republic Of
ro: Coreea, Republica

en: Kuwait
ro: Kuweit

en: Lao People's Democratic Republic
ro: Lao, Republica Democrată Populară

en: Latvia
ro: Letonia

en: Lebanon
ro: Liban

en: Libya
ro: Libia

en: Lithuania
ro: Lituania

en: Macau
ro: Macao

en: Maldives
ro: ldives

en: Marshall Islands
ro: Marshall, Insulele

en: Martinique
ro: Martinica

en: Mexico
ro: Mexic

en: Micronesia, Federated States Of
ro: Micronesia, Statele Federale

en: Moldova, Republic Of
ro: Moldova, Republica

en: Montenegro
ro: Muntenegru

en: Morocco
ro: Maroc

en: Mozambique
ro: Mozambic

en: Netherlands
ro: Olanda

en: Netherlands Antilles
ro: Olanda, Antilele Olandeze

en: New Caledonia
ro: Noua Caledonie

en: New Zealand
ro: Noua Zeelanda

en: Norfolk Island
ro: Norfolk, Insulele

en: Northern Mariana Islands
ro: Marianei de Nord, Insulele

en: Norway
ro: Norvegia

en: Papua New Guinea
ro: Papua Noua Guinee

en: Philippines
ro: Filipine

en: Unnamed Venue
ro: Locaţie Nedenumită

en: United States
ro: Statele Unite

en: Start Date
ro: Dată Începere

en: End Date
ro: Dată Finalizare

en: All %s
ro: Toate %s

en: Start:
ro: Începere:

en: End:
ro: Finalizare:

en: Date:
ro: Data:

en: Time:
ro: Timp:

en: Merge Duplicates
ro: Combinaţi Duplicatele

en: Event Add-Ons
ro: Suplimente Eveniment

en: Free
ro: Gratuit

en: Invalid field type specified
ro: Tipul de câmp este incorect specificat

en: No radio options specified
ro: Nu aţi specificat opţiuni pentru butoanele radio

en: No checkbox options specified
ro: Nu aţi specificat opţiuni pentru caseta de selectare

en: No select options specified
ro: Nu aţi specificat opţiuni pentru selectare

en: The file went away. Please try again.
ro: Fișierul a dispărut. Vă rugăm să reîncercaţi.

en: We were unable to process your request. Please try again.
ro: Nu am putut procesa cererea dumneavoastră. Vă rugăm încercați din nou.

en: Do Not Import
ro: Nu importa

en: Event Name
ro: Nume eveniment

en: Event Description
ro: Descriere eveniment

en: Event Start Date
ro: Dată începere eveniment

en: Event Start Time
ro: Ora începere eveniment

en: Event End Date
ro: Dată Finalizare eveniment

en: Event End Time
ro: Oră finalizare eveniment

en: All Day Event
ro: Eveniment Toată Ziua

en: Event Venue Name
ro: Numele Locaţiei

en: Event Organizer Name
ro: Nume Organizator

en: Event Show Map Link
ro: Afişare Legătură Hartă Google pentru eveniment

en: Event Show Map
ro: Arată harta eveniment

en: Event Cost
ro: Preţ Eveniment

en: Event Category
ro: Categorie Eveniment

en: Event Website
ro: Website Eveniment

en: Venue Name
ro: Numele Locaţiei

en: Venue Country
ro: Țara

en: Venue Address
ro: Adresa locației

en: Venue City
ro: Orașul locației

en: Venue State/Province
ro: Statul sau Provincia locației

en: Venue Zip
ro: Codul poștal al locației

en: Venue Phone
ro: Telefonul Locaţiei:

en: Organizer Name
ro: Nume Organizator

en: Organizer Email
ro: E-mail Organizator

en: Organizer Website
ro: Website organizator

en: Organizer Phone
ro: Telefon Organizator

en: No importer defined for %s
ro: Nici un importator definit pentru %s

en: Missing required fields in row %d.
ro: Lipsesc câmpuri obligatorii în rândul %d.

en: Failed to import record in row %d.
ro: Nu am reușit importarea în rândul %d.

en: %s (post ID %d) updated.
ro: %s (post ID %d) actualizat.

en: %s (post ID %d) created.
ro: %s (post ID %d) creat.

en: Temporary file not found. Could not save %s.
ro: Fișierul temporar nu a fost găsit. Nu s-a putut realiza salvarea %s.

en: Could not save %s.
ro: Nu s-a putut salva %s.

en: Settings saved.
ro: Configurările au fost salvate

en: A widget that displays upcoming events.
ro: Un widget ce afişează evenimentele următoare.

en: Events List
ro: Listă Evenimente

en: Upcoming Events
ro: Evenimente Următoare

en: Venues
ro: Locaţii

en: Venue
ro: Locaţie

en: Organizers
ro: Organizatori

en: Organizer
ro: Organizator

en: Events
ro: Evenimente

en: Event
ro: Eveniment

en: month
ro: luna

en: upcoming
ro: următoare

en: past
ro: trecut

en: Initializing Tribe Events on %s
ro: Iniţializarea Evenimentelor Tribe pe %s

en: Your version of The Events Calendar is not up-to-date with one of your The Events Calendar add-ons. Please %supdate now.%s
ro: Versiunea dvs. The Events Calendar nu este la-zi cu unul din suplimentele dvs. aferente The Events Calendar. Vă rugăm %sactualizaţi acum.%s

en: Display
ro: Afişare

en: Help
ro: Ajutor

en: Licenses
ro: Licenţe

en: Sorry, The Events Calendar requires WordPress %s or higher. Please upgrade your WordPress install.
ro: Ne pare rău, dar The Events Calendar necesită WordPress %s sau superior. Vă rugăm să vă actuializaţi versiunea WordPress

en: Sorry, The Events Calendar requires PHP %s or higher. Talk to your Web host about moving you to a newer version of PHP.
ro: Ne pare rău, dar The Events Calendar necesită PHP %s sau superior. Luaţi legătura cu gazda dvs. Web pentru a vă oferi o versiune mai nouă de PHP.

en: category
ro: categorie

en: tag
ro: etichetă

en: Add New
ro: Adăugare Nou

en: Custom field updated.
ro: Câmpul personalizat a fost actualizat.

en: Custom field deleted.
ro: Câmpul personalizat a fost şters.

en: Next
ro: Următor

en: Prev
ro: Precedent

en: Today
ro: Azi

en: Done
ro: Realizat

en: Network
ro: Reţea

en: Date out of range.
ro: Data în afara intervalului permis.

en: Support
ro: Suport

en: View All Add-Ons
ro: Vizualizaţi Toate Suplimentele

en: News from Modern Tribe
ro: Noutăţi de la Modern Tribe

en: Additional Functionality
ro: Funcționalitate Suplimentară

en: Looking for additional functionality including recurring events, ticket sales, publicly submitted events, new views and more?
ro: Căutaţi o funcționalitate suplimentară, inclusiv repetări ale evenimnetelor, vânzări de bilete, evenimente trimise public, vizualizări noi şi multe altele?
